بهاریه ۱۳۹۶

تحول حال تبلیغات بانکی کشور …. / محمد علی مشکیان

دنیای تبلیغات- بهاریه – محمد علی مشکیان- هر فرد سالی که گذشت را از دریچه خاص نگاه خود می بیند و ارزیابی می کند. ارزیابی های جامع را به آنها که جایگاه کلانتر دارند وا می گذارم.

به نظرم عرصه تبلیغات ایران در سالیان اخیر و خصوصا پارسال ، به سمت دسته بندی “تخصصی” پیش رفته . دیگر سفارش دهنده کمپین تبلیغاتی محصولی غذایی ، کمتر به سراغ آژانسی که تخصصش سالهاست در عرصه خودرو موفق و قابل احترام است می رود و بلعکس …

در عرصه های مختلف دیگر هم مانند اپراتورهای تلفن همراه ، خدمات اینترنتی ، مالی و بانکی ، لوازم خانگی ، خدمات پزشکی و زیبایی ، خدمات گردشگری و … هم تقریبا وضع به همین منوال در آمده.

از نگاه آژانس تبلیغاتی ما که هفتمین سال فعالیت تخصصی خود در تبلیغات مالی و بانکی را در سالی که گذشت جشن گرفت ، این رویکرد تخصصی شدن به لطف تجمیع تجربه ، منافعی دوسویه دارد . هم سفارش دهنده نباید هربار توان و وقت زیادی برای بریف خواسته ی خود بگذارد و هم آژانس تبلیغاتی هربار نیازمند کسب تجربه در عرصه های مختلف و غیرمرتبط برای پروژه هایش نخواهد بود ، چراکه بر فضای کسب و کار مشتریانش به خوبی اشراف دارد و این یعنی : برد – برد.

… و اما در سال ۱۳۹۵ بی شک مهمترین اتفاق تبلیغاتی بانکی کشور ، اجرای (“نخستین” کمپین تبلیغات نظام بانکی کشور) با راهبریِ خوب مدیریت روابط عمومی بانک مرکزی در هفته بانکداری اسلامی ۹۵ بود که مورد توجه جدی رسانه ها و صاحب نظران صنف تبلیغات قرار گرفت و گزارش کامل آن در همین سایت وزین نیز منتشر شده. اولین حضور بانک مرکزی با همکاری بانک های کشور در عرصه تبلیغات عمومی پس از سالها ، که در رویکردی نادر هدفش صرفا نفع عمومی و ارتقای دانش مالی جامعه بود و نه سودآوری اقتصادی برای یک بانک خاص.

در پایان ، فرصت را مغتنم شمرده و سال جدید را به همه فعالان فرهیخته صنف تبلیغات و دست اندرکاران سایت وزین دنیای تبلیغات شادباش گفته و امیدورام : فرصت های “نو شدن” علاوه بر “نوروز” ، “هر روز” سال برایتان فراهم باشد.

 

محمد علی مشکیان

مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت هم وطا آریا

و مدیر مسوول کانون تبلیغاتی میراث هنر ماندگار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دنیای تبلیغات

این اکانت رسمی دنیای تبلیغات برای انتشار محتوا می‌باشد

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هم‌چنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا