دنیای تبلیغات، رسانه تخصصی تبلیغات و برند

پربازدید ترین کانال تبلیغات و برند

“تحمل نقد نشانه بارز فرهنگ است. حتی حقیقت هم نیازمند نقد است نه ستایش.”

نیچه
بزرگان بازاریابی ایران - امیرحسین نوریان
رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات1
امیرحسین نوریان تبلیغاتِ حلال را مطرح کرد / تبلیغاتِ حلال، مفهومی که باید به آن توجه شود
دنیای تبلیغات- برای ما مسلمانان و ایرانی ها، مساله حلال و حرامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این است که مخصوصا در حوزه خوراکی ها و نوشیدنی ها، اطمینان از حلال بودنش اولین مساله مورد توجه است.
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،امیرحسین نوریان، تحلیلگر و منتقد تبلیغات، در گفتگو با سراج24 ، درباره تبلیغات حلال گفت: برای ما مسلمانان و ایرانی ها، مساله حلال و حرامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این است که مخصوصا در حوزه خوراکی ها و نوشیدنی ها، اطمینان از حلال بودنش اولین مساله مورد توجه است. اما وقتی این مساله به مفاهیمی غیر ملموس از منظر فیزیکی می رسد، به آن اندازه که لازم است به آن توجه نمی شود. این مفهوم، برای بسیاری از مقوله ها از جمله تبلیغات قابل تسری است و علیرغم عدم توجه به آن به شدت مساله مهم و قابل توجهی است. سردبیر سایت دنیای تبلیغات افزود: اگر بخواهیم به برخی مصادیقی که به حلال بودن تبلیغ آسیب می زند اشاره کنیم، که متاسفانه بسیار هم در تبلیغات شایع است می شود از این موارد نام برد: تبلیغاتی که دروغ می گویند و خود را آنطور که واقعا هستند معرفی نمی کنند. تبلیغاتی که به قول هایی که می دهند عمل نمی کنند تبلیغاتی که ابزار جرم یا فعل حرام دیگری هستند مانند پولشویی تبلیغاتی که مصرف کالا یا چیزی که تبلیغ می کند برای فرد، خانواده و جامعه مضر باشد و به آنها آسیب برساند تبلیغاتی که در آن حقوق مصرف کننده و حتی عوامل تهیه و تولید آگهی در آژانس ها به درستی رعایت نشده است. تبلیغاتی که منشاء هزینه اش از پول حلالی نباشد و خیلی موارد دیگردر نهایت تبلیغاتی که ضمن رعایت همه مواردی که گفته شد مشتری و مصرف کننده ای که کالا را بواسطه تبلیغاتش استفاده کرد، لذت ببرد و احساس نکند آگهی سرش را کلاه گذاشته و لذت ببرد و بگوید حلالشون باشه پولی که می گیرند. نوریان افزود: مساله حلال بودن یک مقوله در جامعه ای که داعیه توجه به حلال و حرامی دارد حتما مساله خیلی مهمی است و این مفهوم پیشتر تا حوزه سینما طرح شده است. ولی برای تبلیغات، که با مصارف روحی، جسمی و فرهنگی یک جامعه و یک کشور سروکار دارد، تبلیغات حلال از اهمیت ویژه ای برخوردار است که متاسفانه آنطور که باید به این مساله توجه نمی شود.
منبع : سایت تسنیم: yon.ir/3GsF
./پایان
عضویت در کانال تلگرام دنیای تبلیغات

نويسنده :


Print Friendly and PDF
دنیای تبلیغات - پشتیبان همایش

دیگر رسانه ها

برای دریافت آخرین مطالب، اخبار و تحلیل های دنیای تبلیغات پست الکترونیک خود را در کادر روبرو وارد نمایید و ایمیل ارسالی را تائید نمایید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید!

ارسال ديدگاه []