اخبار

بررسی مراسم ازدواج پرنس هری و مگان از منظر ساختار شکنی و برند این خاندان

ساختار شناسی یک وصلت (پرنسس هری و مگان)/ در طی چند روزه گذشته به گونه ای با خبرهای ازدواج پرنس هری و دوشس مگان بمباران شدیم که خواسته و ناخواسته تمایل پیدا کردم بیشتر درباره شخصیت این دو مطالعه داشته باشم.
تحلیلهای غریبی که در فضای مجازی دست به دست میچرخد و همگان را تحت تاثیر قرار میدهد.
یک ازدواج غیر متعارف و غیر سنتی و دور از استاندارهای ساختارپرسنال برندینگ خاندان سلطنتی بریتانیا ، آنهم به چهار دلیل مطلقه بودن دوشس مگان – دورگه بودن – امریکایی بودن و بزرگتربودن از پرنس ، دقیقا چهار نکته ای که برای اعتبار عروسان خاندان سلطنتی نقطه عطفی بود و بعد از ازدواج پسر بزگتر و دوشس کیت این ازدواج با هزینه ۴۵ میلیاردی خود به بدنه این خانواده آسیب زد .
وقتی که کیت میدلتون با شاهزاده هری ازدواج کرد این دو به ترتیب القاب دوک و دوشس کمبریج را دریافت کردند. شاهزاده ویلیام به عنوان نفر بعد از پدرش، شاهزاده ویلیام، در نوبت سلطنت به عنوان شاهزاده ولز منصوب خواهد شد و بلافاصله پس از آن نیز میدلتون لقب پرنسس ولز را دریافت خواهد نمود و پا جای پای پرنسس دایانا، مادر شاهزاده ویلیام خواهد گذاشت. شاهزاده هری اکنون در صف سلطنت در جای پنجم قرار دارد و پس از این که فرزند سوم ویلیام و کیت در ماه آورل بدنیا بیاید به مکان ششم سقوط خواهد کرد. بسیاری از نزدیکان خانواده سلطنتی بر این باورند که ملکه الیزابت، عنوان دوک ساسکس را در روز ازدواجش به شاهزاده هری اعطا خواهد کرد، درست همان مسیری که شاهزاده ویلیام در سال ۲۰۱۱ طی کرد. این موضوع باعث می شود که مگان مارکل نیز عنوان دوشس ساسکس را بدست بیاورد که در مقابل عنوان کنونی میدلتون به عنوان دوشس کمبریج قرار خواهد داشت.
بر اساس قوانین کنونی این دو عنوان بیشترین و بالاترین عناوینی است که شاهزاده هری و همسر آینده او می توانند به آن ها دست پیدا کنند مگر این که عناوین جدیدی برای آن ها به وجود آید.
اما زمانی که ما درباره ساختار پرسنال برندینگ صحبت میکنیم به چیزی بیش از اعتباری که دیگران به ما میدهند نیاز داریم ، چیزی بیش از برندهایی که میپوشیم و یا اکسسوارهایی که به ما متصل میشوند.
ما درباره اصالت ذاتی افراد صحبت میکنیم همان منش و تیپ درونی که در خطوط چهره افراد دیده میشود.
قاعدتا ما انتظار داریم که هردو نفر آرکتایپهای حاکم را دارا باشند و در ساختار اجتماعی پیشتاز باشند اما با نگاهی ریزبینانه متوجه شخصیت قوی و جسور مگان در برابر هری میشویم ، در حدی که در بسیاری از فیلمها پلک زدنهای تند هری وقتی در برابر مگان قرار میگیرد و نگاه خیره و عمیق مگان سلطه جویی مگان را تشدید مینماید ، دختری مقتدر که حتی توانسته یک شاهزاده را راضی به عقب نشینی از مقام خود نماید. یک طرفدار حقوق زنان که فعالیت ناخواسته خود را از ۱۱ سالگی به عنوان مدافع حقوق زنان انجام داده.
نشریات متعهد بریتانیایی برای اعتباردهی به این وصلت تحقیقی انجام داده اند و در اکتبر ۲۰۱۷ روزنامه ی دیلی میل daily mail متنی منتشر کرد و آن را یک تحقیق(بررسی) شجره نامه نامید و برملا کرد که این زوج با هم عموزاده هستند به طوریکه نسل آن ها در قرن ۱۵ ام به هم برمیگردد و پرنس هری از طریق پدر مگان با او هم نسب است و مگان امریکایی به حساب نمی آید و همه چیز ختم به خیر شد!
مگان و پرنس هری در یک قرار ملاقات بدون آشنایی قبلی (blind date) یکدیگر را ملاقات کردند که یک دوست ترتیب داده بود و پرنس هری مدعی شد که از لحظه اول آشنایی شیفته هم شدند.
مگان یک هنرپیشه و یک مدافع حقوق زنان و حامی اجتماعی بود که همیشه سعی میکرد یک گام جلوتر باشد و هری یک پسر ناز پرورده و در نعمت بزرگ شده.
مارکل یکی از مشاورین خیریه ی بین المللی یک جهان جوان (one young world) بود و در سال ۲۰۱۴ سخنرانی درمورد برابری جنسیتی و بردگی مدرن در دوبلین داشت. در سال ۲۰۱۶ برای کمپین آب سالم، که آب سالم، تمیز و قایل شرب را فراهم میکرد به روآندا سفر کرد و به این خاطر عنوان سفیر بین المللی world vision کانادا انتخاب شد. او هم چنین به هند سفر کرد تا آگاهی درمورد مسائل زنان را افزایش دهد. مارکل با واحد ملل متحد به عنوان مدافع برابری جنسیتی و قدرتمندی زنان همکاری کرد و به عنوان یک فمینیست شناخته میشود. و همه اینها در برابر شخصیت آرام و مطیع هری در خاندان سلطنتی نمادهایی از یک زن آتنا- آرتمیس تایپ با فریبندگیهای ونوسی میباشد که میتواند یک بار دیگر داستانهای والت دیسنی را به تحقق برساند.شاهزاده ای که عاشق سیندرلای خدمتکار میشود دختری که حتی با خواهر برادر خود مشکل دارد…
تعارضهایی خاص در خاندانی که به اصالت به میزان وحشتناکی بها میداد در حدی که هیچ گذشتی نسبت به پرنسس دایانا نداشت امروز در گذر زمان به گونه آن قوانین رنگ میبازند که نیمه برهنه بودن سوابق یک آرتیست به راحتی در زرورق عشق شاهزاده اتیکتهای جدید را در کاخ بریتانیا خلق مینماید تا اصالت در این خاندان حفظ شود.
اما جدای از نگاه تحلیلی بد نیست نگاه مو شکافانه به رفتار پوششی دو شاهزاده و عروسهایشان داشته باشیم.
پرنس ویلیام در روز عروسی خود یونیفرم فرمانده ی گارد ایرلند را پوشید.او نماینده ی سویس های هر سه ارتش است و حضوری عالی در ارتش و نیروی هوایی دارد و تصمیم گرفت در آن روز یونیفرم بالاترین مرتبه ای که دارد برتن کند ولی در روزعروسی برادرش پرنس ویلیام یونیفرم افسر سواره نظام گارد ایرلند Forage Capرا به احترام پوشید و این در حالی بود که خود پرنس هری در روز عروسی یونیفرم فرمانده ارتش سواره نظام خانوادگی را پوشید.
لباس عروسی مگان مرکل توسط کلر ویت کلر، طراح بریتانی الاصل از خانه ی فشن گیونچی که یک برند فرانسوی است طراحی شد. تفاوت لباس عروسی مگان با کیت میدلتون و پرنسس دایانا در این بود که اغلب عروس های سلطنتی از طراحان بریتانیایی برای طراحی لباس خود استفاده می کردند اما مگان از گیونچی که یک خانه ی فشن فرانسوی است استفاده کرد. لباس عروسی مگان مارکل طراحی مینیمال، ساده و زیبا و بی زمان داشت که به کد آیکونیک خانه ی فشن گیونچی نزدیک است. لباس دوم مگان مارکل از برند Stella Mc Cartney بود.
خانم ویت کلر گیاهان کشور های مشترک المنافع با بریتانیا را در یک ترکیب در تور عروسی گردآوری کرد. تور عروسی ۵ متر بود و گلهای روی آن با دست گلدوزی شده بودند. هر گل در سه وجه به صورت فلت کار شده بود تا طراحی ظریفی به وجود بیاید.
در کنار گلهای ملیت های مشترک المنافع، ۲ گل مورد علاقه ی خانم مارکل نیز بود:
Winter sweet که در زمین های Kensington place در مقابل cottage می روید و خشخاش کالفرنیایی که گل محل تولد مگان مارکل است.


کفش های عروسی براساس طراحی گیونی و از ساتن ابریشم است.
تور عروسی با تاج الماس ملکه مری در برگفته شده بود.تاج الماس، بریتانیایی است و در سال ۱۹۳۲ ساخته شده است. حلقه ای که پرنس هری به مگان داد یک الماس بزرگ در وسط از Botswana به همراه دو الماس کوچک در دوطرفش که از کلکسیون جواهرات مادرش دیانا پرنسس والز بود، داشت.
پرنس هری روز پیش از عروسی مقداری گل از باغ خصوصیشان در Kensington place چید و به دسته گل اضافه کرد. این شکوفه های بهاری شامل گل مورد علاقه ی پرنسس دایانا forget-me-nots بودند که این زوج تصمیم گرفتند به یاد او آن ها را به دسته گل اضافه کنند. هم چنین دسته گل شامل نعنای خوشبو، زنبق از valley، astilbeT یاسمن و استرانیت و شاخه های خردل پیچیده شده در روبان ابریشمی بودند. دسته گل توسط فلانست فیلیپا کرداک Flonst Philippa Craddock دیزاین شده بود.
دیزاین موی مگان توسط سرج نورمنت Serge Normant و میک آپ او توسط هنرمند میک آپ دنیل مارتین صورت گرفت.
لباس ۶ ساقدوش عروس نیز توسط ویت کلر انجام شد که همان سادگی و بی زمانی لباس عروس را داشتنند.
گل های دسته گل های ساقدوش عروس توسط زوج انتخاب شده و توسط فیلیپا تزئین شده بودند. چهار ساقدوش داماد کت فراک ورژن مینیاتوری آبی ها و سلطنتی هارا پ.شیده بودند.
لباس مادر عروس توسط کارگردان های هنری برنده ی اسکار: دلارنتا، فرناندو گارسیا و لارا کیم ( de la Renta، Fernando Garcia و Laura Kim ) طراحی شده بود.کفش های خانم راگلند( مادر عروس) توسط ادکواردو اسکاریو Edqardo Oscorio از aquazurraطراحی شده بود. کلاه مادر عروس توسط کلاه دوز بریتانیایی استفن جونز Stephen Joens O.B.E طراحی شده بود.
پرنس ویلیام و کیت میدلتون در بالکن باکینگهام همدیگر را بوسیدند ولی پرنس هری و مگان در بیرون از کلیسای سنت جورج و با راحتی بیشتری این کار را کردند.
جا دارد اشاره کنیم خانم مارکل کاتولیک است و اگر شاهزاده هری چند سال پیش با او ازدواج می‌کرد، از سلسله مراتب جانشینی سلطنتی حذف می‌شد. اما قانونی که در سال ۲۰۱۵ تصویب شد به اعضای خانواده سلطنتی اجازه داد که با پیروان کلیسای کاتولیک ازدواج کنند و در عین حال بتوانند شاه یا ملکه شوند.
یک عروسی ۴۵ میلیون دلاری که به اقتصاد بریتانیا تحمیل شد . و این در حالی بود که اصولا خرج عروسی با خانواده عروس بود و این بار شاهزاده چالز پدر هری همه مسئولیتها را به عهده گرفت! بخشی از سرمایه خود و خاندان سلطنتی و ملکه و بخشی از اعتبار مالیات دهندگان…

هنوز در کانال تلگرام دنیای تبلیغات عضو نشده‌اید؟

/دکتر سارا ندافی

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

e49de2f6-76e1-4fdc-b11b-893b1688f443 - نقد تبلیغات dd1f658b-e40f-413a-ba82-d025b4ca3a15 - نقد تبلیغات 0700926b-38ea-486e-9a77-5fdc8fd5120c - نقد تبلیغات 752c0cc2-993b-4482-ac08-24eae66ccb58 - نقد تبلیغات 752c0cc2-993b-4482-ac08-24eae66ccb58 (1) - نقد تبلیغات 62cede65-43cd-4695-9cd1-bbcea4859a20 - نقد تبلیغات 59a72cee-92e8-418e-8603-bde60f716cf5 - نقد تبلیغات 31f48688-5faf-40a1-b107-2394c94958c4 - نقد تبلیغات 29b82c19-c2ae-4e6f-bc02-4bb34612acb7 - نقد تبلیغات 7d3a4897-efa5-493c-acb9-ee953c39b573 - نقد تبلیغات 5a06d250-28e7-4e59-b3e1-9c6b860a0d44 - نقد تبلیغات IMG_20180527_142802_175 - نقد تبلیغات

نمایش بیشتر

دنیای تبلیغات

دبیر سرویس نشانه

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن