اخبار

رنگ سال ۲۰۲۲ رونمایی شد / Very Peri

تاریخچه شرکت پنتون

موسسین پنتون (برادران ملوین و جسی لیواین) برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ در شهر نیویورک به‌عنوان یک شرکت چاپ و نشر به نام M & J Levine Advertising فعالیت داشته است. بعدها لورنس هربرت که دانشجوی تازه فارغ التحصیل شده دانشگاه هافسترا بود به عنوان یک کارمند ساده در این شرکت استخدام شد و درهمین مدت زمان نیز یک سیستم دقیق را برای استانداردسازی رنگ‌ها ایجادکرد.

این سیستم از جدول مندلیف گرفته شده است و به هر رنگ نیز یک عدد خاص را اختصاص داده است. این موضوع سبب شده است تا دیگر امکان اشتباه گرفتن رنگ‌ها بین مردم به حداقل خود برسد. در سال ۱۹۶۲ این بخش به سوددهی رسیده بود و درنهایت نیز لورنس شرکت را از موسسین با قیمت ۹۳،۰۰۰ دلار خریداری کرد خریداری کرد و آن شرکت را به پنتون تغییر داد. ( ارزش شرکت پنتون در سال ۲۰۱۷  معادل ۵،۷۴۰،۰۰۰ دلار تخمین زده شده است.)

تنها محصولات این شرکت درابتدا محدود به کاتالوگ‌های پنتون بوده اند. این کاتالوگ برگه های بسیار نازک و کوچکی داشت که روی آن شیدهای متفاوتی وجودداشت.

بعدها در سال ۲۰۰۰  لورنس موضوع رنگ سال را مطرح کرد که طراحان بسیار زیادی نیز از این طرح استقبال کردند. از آن پس هر سال در ماه‌های خاصی از سال رنگ سال توسط این شرکت انتخاب می‌شود.

پنتون تبلیغات بسیار زیادی را در مجلات مد نیویورک منتشرکرد که بعدها سبب شهرت وی شد. حتی بعد از این موضوع کالاهای بسیار زیادی با این برند وارد بازار شدند که مورد استقبال مردم نیز قرار گرفتند. از جمله افتخارات پنتون این است که سیستم استانداردسازی رنگ آن در مراجع بین المللی رنگ‌ها International Colour Authority ICA نیز مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

رنگ پنتون چیست؟

رنگ پنتون رنگ خاصی نیست! پنتون مجموعه رنگ‌هایی هست که شرکت پنتون برای سهولت و کاهش خطای رنگ در چاپ تهیه کرده است. همانطور که گفته شد لارنس هربت در سال ۱۹۶۳ متوجه این موضوع شد که خروجی رنگ چاپ شده با رنگی که در نرم افزار طراحی می شود یعنی RGB متفاوت است. با توجه به مشکلات پیش آمده او سیستمی به نام سیستم تطبیق پنتون PMS را جهت کاهش این مشکلات طراحی کرد.

امسال هم موسسه رنگ پنتون رنگ Very Peri را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ معرفی کرد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دنیای تبلیغات

این اکانت رسمی دنیای تبلیغات برای انتشار محتوا می‌باشد

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا