دنیای تبلیغات، رسانه تخصصی تبلیغات و برند

پربازدید ترین کانال تبلیغات و برند

“تحمل نقد نشانه بارز فرهنگ است. حتی حقیقت هم نیازمند نقد است نه ستایش.”

نیچه
بزرگان بازاریابی ایران - امیرحسین نوریان
رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات0
احتمال تغییر اسپانسر البسه تیم ملی
دنیای تبلیغات - چند روز پیش بود که رییس فدراسیون فوتبال در اظهارنظری از تهیه بهترین برند تولید البسه‌های ورزشی برای تیم ملی فوتبال ایران خبر داد. این در حالی بود که فدراسیون فوتبال به تازگی و در اواخر دوره مدیریتی علی کفاشیان با برند ایتالیایی جیووا قرارداد بسته بود؛ قراردادی که برای نخستین بار فدراسیون می‌توانست علاوه بر دریافت مجانی پوشاک مورد نیازش پولی را هم دریافت کند. تاج درباره پوشاکی که جیووا برای بازی با قزاقستان و مقدونیه تولید کرده بود گفت: «لباس اول تیم ‌ملی نه تنها مورد تایید من نبود، بلکه مورد تایید کارلوس کی‌روش هم نبود. ما طی رایزنی‌هایی که با سایر برندها انجام دادیم سعی خواهیم کرد بهترین برند را برای لباس تیم ‌ملی انتخاب کنیم و در این زمینه نیز نگران نیستیم.»
به گزارش دنیای تبلیغات به نقل از ایران ورزشی، بر اساس برخی اخبار از کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال که اخیرا امیر عابدینی هدایت آن را بر عهده گرفته، برند مورد نظر مهدی تاج شرکت ورزشی آدیداس است که البسه ورزشی تیم‌های بزرگی مانند اسپانیا، آلمان و آرژانتین را هم تولید می‌کند و فدراسیون فوتبال هم علاقه‌مند به استفاده از پوشاک این شرکت است که بدون شک استانداردترین و پیشرفته‌ترین پوشاک ورزشی را تولید می‌کند.
شاید فدراسیون تحت هدایت مهدی تاج توانایی جذب اسپانسرهای قوی را بر خلاف دوره مدیریتی علی کفاشیان داشته باشد اما به نظر می‌رسد تاج برای عقد قرارداد با آدیداس برای استفاده در بازی با چین و قطر با مانعی به نام جیووا مواجه شود؛ شرکتی که از همان روزهای نخست انتقادات زیادی نسبت به کم نام و نشان بودن آن وجود داشت و حتی برای پوشاک اصلی تیم‌های ملی مراسم رونمایی هم برگزار کرد اما پوشاک تهیه شده به هیچ وجه زیبایی و کیفیت لازم را نداشت. با این حال تیم ملی مقابل مقدونیه و قزاقستان با این پوشاک به میدان رفت و مطابق انتظارات انتقاد اهالی فوتبال را هم به همراه داشت.
این شرکت که با مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار دلار و تولید رایگان بخشی از لباس‌های موردنیاز فدراسیون فوتبال موفق به عقد قرارداد با ایران شده، برای فاز نخست قرارداد خود بخشی از مبلغ قرارداد را هم پرداخت کرده و عقد قرارداد با ایران که جزو شانس‌های حضور در جام‌جهانی است، برگ برنده‌ای برای این شرکت در تاریخ نه چندان طولانی‌اش محسوب می‌شود و به سختی به دنبال راضی نگه داشتن فدراسیون فوتبال ایران است.
مشخص نیست فدراسیون فوتبال چطور می‌تواند با وجود قرارداد با برند جیووا از البسه‌های دیگری استفاده کند. البته در این مورد به نظر می‌رسد فدراسیون‌نشین‌ها با استناد به بندهای قرارداد با جیووا به سراغ لباس‌های دیگری خواهند رفت، چرا که طبق قراردادی که فدراسیون فوتبال با برند ایتالیایی بسته است، در صورتی که این برند نتواند انتظارات فدراسیون فوتبال را برای تیم ملی بزرگسالان برآورده کند، آنها مجاز هستند که با برند دیگری وارد مذاکره شوند.
نکته دیگر درباره البسه تیم‌ملی این است که فدراسیون فوتبال پس از بازی با قزاقستان، طراحی‌های دیگری را با کمک دانشگاه الزهرا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تیم ملی فوتبال تدارک دید و در اختیار جیووا قرار داد تا آنها برای دیدار با چین و قطر لباس‌های استاندارد و زیباتری را تولید کنند. طبق شنیده‌ها این شرکت هم طراحی‌های جدید را در ۴ تولیدی مختلف تهیه کرده و ظرف چند روز آینده برای بررسی به دست فدراسیون فوتبال می‌رسد.
مسوولان شرکت جیووا وعده تولید بهترین لباس ورزشی و در حد البسه‌های شرکت آدیداس و نایکی را داده‌اند که در صورت محقق نشدن این هدف به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال بیش از پیش ترغیب به استفاده از لباس‌های آدیداس خواهد شد.  البته پوشیدن پیراهن‌های ورزشی تولیدی شرکت آدیداس برای بازیکنان تیم ملی هم جذاب‌تر خواهد بود ضمن اینکه استفاده از این برند شأن و شخصیت تیم ملی را هم حفظ خواهد کرد. فدراسیون فوتبال از همان ابتدا هم نباید لباس‌هایی از برندهای سطح پایین‌ را تن ملی‌پوشان می‌کرد و باید سراغ همین برندهای مرغوب می‌رفت که غالب تیم‌های ملی دنیا از آن استفاده می‌کنند.

./پایان
عضویت در کانال تلگرام دنیای تبلیغات

نويسنده :

دبیر سرویس ارتباطات دنیای تبلیغات
کارشناس ارشد ارتباطات ,کارشناس رسانه و زبان انگليسي ,ويراستار کتب تخصصي بازاريابي
Print Friendly and PDF
دنیای تبلیغات - پشتیبان همایش
دسته ها : اخبار , عمومی
۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۹:۲۰

دیگر رسانه ها

برای دریافت آخرین مطالب، اخبار و تحلیل های دنیای تبلیغات پست الکترونیک خود را در کادر روبرو وارد نمایید و ایمیل ارسالی را تائید نمایید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید!

ارسال ديدگاه []