دنیای تبلیغات، رسانه تخصصی تبلیغات و برند

پربازدید ترین کانال تبلیغات و برند

“تحمل نقد نشانه بارز فرهنگ است. حتی حقیقت هم نیازمند نقد است نه ستایش.”

نیچه
بزرگان بازاریابی ایران - امیرحسین نوریان
رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات4
تبلیغ تور جدید ایرانگردی در آمریکا
دنیای تبلیغات - یک موسسه جهانگردی مجلل آمریکایی در پی برپایی تور جدید ایرانگردی برای افرادی است که مشتاق سفر به ایران هستند.
به گزارش دنیای تبلیغات به نقل از فارس، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» با انتشار گزارشی با این مضمون نوشت: ایران ماوای کوهستان‌های زیبا، بناهای تاریخی مهیج و  صنایع دستی گرانبهاست اما وزارت خارجه آمریکا نسبت به سفر به این کشور هشدار شدیدی داده است.
 تبلیغ تور جدید ایرانگردی در آمریکا
بر این اساس، شاید برای اهالی آمریکا حتی با وجود  گذشت دهه‌ها اشغال سفارت امریکا در سال 79 میلادی،  ایران نخستین مکانی نباشد که برنامه سفر به آن‌جا به ذهنشان خطور کند. کشوری‌ که شعار «مرگ بر آمریکا» کماکان در مساجد و اعتراض‌های آن‌ها شنیده می‌شود. با این وجود، یک شرکت جهانگردی آمریکایی در حال تبلیغ برای جلب آن گروه از افرادی است که مایل به سفری پرخطر به ایران هستند.شرکت آمریکایی «آبرکرومبی و کنت» در توضیح «تبلیغ سفر به ایران» آورده است که این رویداد اولین فرصت برای دیدن ایرانی است که بعد از قرارداد اتمی سال گذشته در حال توسعه روابط با غرب است. «استفنی اشمود» مدیر تولید آمریکا و خاورمیانه شرکت آبرکرومبی و کنت در این زمینه گفت: «با توجه به آب و هوای ایران و  تغییراتی که اخیرا به وقوع پیوسته‌اند، ما احساس می کنیم این کشور یکی از هیجان انگیزترین مکان‌ها برای اشخاصی است که قادرند اینک مسافرت نمایند. » در ادامه این گزارش با اشاره به تمرکز آژانس فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) بر جاذبه‌های تاریخی ایران چون «پرسپولیس» ، «پاسارگاد» و مسجد واقع در میدان «امام اصفهان» و دیگر مراکز آمده است: اروپایی‌ها به ایران سفر می‌کنند اما آمریکایی‌ها کمتر از یک درصد سهم جهانگردان این کشور را به خود اختصاص داده‌اند. آن‌ها ایران را با کشمکش‌های خاورمیانه مرتبط دانسته و  البته کسب روادید جهانگردی ایمن نیز برای آمریکایی‌ها دشوار است. در بخش دیگر این گزارش با اشاره به هشدار «سفر به ایران» وزارت خارجه آمریکا در ماه اوت سال جاری و ذکر دستگیری و بازداشت غیرعادلانه شهروندان آمریکایی دو تابعیتی و اتهام زنی مقام‌های ایرانی به آن‌ها چون «جاسوسی» و «تهدید علیه امنیت ملی» آمده است: آمریکا و ایران از سال 79 میلادی به این سو روابط دیپلماتیک ندارند و دور تازه دستگیری‌ها از سوی تندروهای ایران شامل آن‌هایی می‌شود که به واسطه برجام خواهان روابط با غرب هستند. خانم اشمود مدیر شرکت جهانگردی آمریکایی نیز اذعان می‌کند که در ایران مصرف مشروبات الکلی ممنوع بوده و بانوان باید قوانین مرتبط با حجاب را رعایت کنند. خبرگزاری یاد شده در بخش دیگر این گزارش به سفر مخفی و بعدا پر سرو صدای «جیم داباکیس» سناتور همجنسگرای آمریکایی با همسرش به ایران در تابستان سال جاری اشاره  کرد و عنوان داشت که این حادثه جنجالی را بین تندروهای ایران و آن‌هایی که دائم نسبت به رخنه غرب هشدار می‌دهند، برانگیخت. آسوشیتدپرس درخاتمه می‌نویسد: یک شرکت جهانگردی آمریکایی اعلام کرده که کسب روادید سفر به ایران برای آمریکای‌ها حتی دشوارتر شده، اما سفارت پاکستان در واشنگتن که مسئولیت رتق و فتق امور صدور روادید سفر به ایران را بر عهده دارد خاطر نشان ساخته که در این زمینه تاکنون تغییر رخ نداده است.

./پایان
عضویت در کانال تلگرام دنیای تبلیغات

نويسنده :

دبیر سرویس ارتباطات دنیای تبلیغات
کارشناس ارشد ارتباطات ,کارشناس رسانه و زبان انگليسي ,ويراستار کتب تخصصي بازاريابي
Print Friendly and PDF
دنیای تبلیغات - پشتیبان همایش
دسته ها : اخبار , عمومی
۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۵:۰۵

دیگر رسانه ها

برای دریافت آخرین مطالب، اخبار و تحلیل های دنیای تبلیغات پست الکترونیک خود را در کادر روبرو وارد نمایید و ایمیل ارسالی را تائید نمایید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید!

ارسال ديدگاه []