اخبارعمومی

انتقاد سایت “الف” از نفوذ تبلیغات و اسپانسرها در سوژه های «ماه عسل»

دنیای تبلیغات –  برنامه ماه عسل یکی از پر بیننده ترین برنامه های ماه مبارک رمضانه اما بعضی از قسمت های آن باعث انتقاد از آقای علیخانی میشه. وباعث میشه که بیننده ها فکرشون به جایی بره که این برنامه از اسپانسرهای نامریی یا تبلیغ غیر مستقیم برای بعضی شرکتها بشه.

به گزارش دنیای تبلیغات به نقل از سایت الف ،بعضا این القا به بیننده ها بشه که ماه عسل دچار شعار زدگی شده. وسوژه هاش تکراری شدن. انتخاب کسانی به عنوان مهمان که جایزه قرعه کشی میلیونی برده اند، شرکت هایی که اخیرا در تلویزیون تبلیغ می کنند و هر هفته بصورت مستقیم از تلویزیون برندگان خودرا انتخاب می کنند. در مورد این شرکت ها ونوع جایزه دادنشون بحثهای زیادی هست، وکارشناسان در مورد همه گیر شدن این رویه هشدار دادند، هرچند تعداد این شرکت ها درحال افزایش است دلایل هشدار کارشناسان هم یکیش کم شدن کیفیت جنس مورد نظر، یکی کمیاب شدن این اجناس در بعظی جاها، خرید غیر ضروری وهیجانی مصرف کننده، تهییج کودکان به خرید اجناس جایزه دار توسط والدین و….

هنوز در کانال تلگرام دنیای تبلیغات عضو نشده‌اید؟

اما دعوت ماه عسل از برندگان خوش شانس این محصولات و دادن رنگ و بوی عرفانی و حس ماه عسلی به این جایزه ها ناخوداگاه آدم رو به جایی سوق میده ازخوش بپرسه چه چیزی باعث شده که ماه عسل از بین انبوه سوژه های ماه عسلی (به قول علیخانی) از این برنده ها دعوت کنه؟ آیا این ایده همان شرکت ها نیست که میخوان اینبار غیر مستقیم و در قالب برنامه ماه عسل مردم رو بیشتر به خرید تشویق کنن؟ آیا این باعث نمیشه شرکت های بیشتری تشویق به جایزه دار کردن محصولاتشون بشن؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نمایش بیشتر

سمانه پور محمد

کارشناس ارشد ارتباطات ,کارشناس رسانه و زبان انگليسي ,ويراستار کتب تخصصي بازاريابي

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن