آموزشبرندپیشنهاد سردبیرتحلیلرویدادها

جدیدی و رشیدپور، دو اشتباه، یک شیطنت، هوش مردم طناز و تفاوت رفتارشان با برند

دنیای تبلیغات- امیرحسین نوریان–  طی دو سه روز اخیر، دو اقدام قطعا ناشایست با موجی از اعتراضات مردمی در شبکه های اجتماعی رو برو شد. یکی ارسال پیامک با ارسال عدد یک بخاطر منصور پور حیدری برای برنامه حالا خورشید با اجرای رضا رشید پور که به سوء استفاده پیامکی از این اتفاقا تعبیر شد و دیگری انتشار عکسی از عباس جدیدی در کنار پیکر نیمه جان منصور پورحیدری خدا بیامرز که مردم حالا دارند انتفام این حرکت را با انتشار تصاویری از حضور عباس جدیدی در کنار هزار و یک پیکر بی جان منتشر می کنند.
فارغ از زیادی اشتباه بودن هر دو اتفاق، رویکرد این دو فرد در برابر خطایشان و نحوه برخورد مردم قابل تامل است. رضا رشید پور در واکنش به این اقدام مردم در یادداشتی کارش را – درست یا غلط- توجیه کرد و در انتهایش نوشت که صد هزار نفر فرستادند و یک جرعه اش مارا بس و عملا برای این کار گردن کشی کرد که قطعا باب طبع مردم نیست. جدیدی اما هم در صفحه اش عذر خواهی کرد هم به منزل خانواده پورحیدری رفت و عذر خواهی کرد.
نکته جالب توجه اینکه فردوسی پور هم عینا این کار را برای ناصر حجازی کرد و بیش از ۵ میلیون نفر پیامک زدند و رکود حضور در برنامه پیامکی را شکستند و چیزی نگفتند چون فردوسی پور است و “برند” اینجاست که فرقش را با دیگر رقبا به رخ می کشد و مردم رفتارشان در برابر برند متفاوت است و اشتباهایش را به رو نمی آورند و وفادارانه از او حمایت می کنند. این آن بخش از قلم افتاده از حساب و کتاب های رشید پور است و اینکه علیرغم شهرتش هنوز با برند شدن فاصله دارد.
مردم اما جدیدی را ، بخشیده اند ولی بخش جذابیت طنز شوخی با جدیدی برایشان آنقدر جذاب هست وآنقدر طناز هستند که فعلا رهایش نکنند ولی حواسشان اتفاقا هست در این فضای عاطفی چه کسی دارد چه عکس العملی نشان می دهد.
با این حال امروز رشیدی برای تلطیف این دو اتفاق موازی به نفع خودش، جدیدی را به عنوان یک مقصر و برای توضیح به برنامه اش دعوت کرده و وقتی او نیامده چون کار درستش را از مسیر درستش انجام داده، اینطور حرف زده که:
اقای جدیدی! رفتارتان دون شان مردم بود!  مردم دروغ را نمی پذیرند، متاسفم آقای جدیدی!!
رشیدی وسط این دعوا دارد خودزنی می کند و برخلاف گذشته اش، هوش مردم را نادیده می گیرد.

5392016_294

هنوز در کانال تلگرام دنیای تبلیغات عضو نشده‌اید؟

photo_2016-11-07_17-34-25

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

عضویت در سوپرگروه تبلیغاتی متخصصین فعال حوزه تبلیغات و بازاریابی
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

امیرحسین نوریان

منتقد و تحلیلگر تبلیغات

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن